☎ (06153) 7-25-21
☛ вул. Італійська, 83, м. Бердянськ, 71100
Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Проект "Вчимося жити разом"

ПРО ПРОЕКТ «ВЧИМОСЯ ЖИТИ РАЗОМ»

Як виник проект.

Коли на сході України розпочався збройний конфлікт і величезна кількість родин з дітьми стали вимушеними переселенцями, виникло багато проблем з їхньою адаптацією на новому місці проживання. Частина дітей перебувала в стресі через побачене вдома, частина не могла звикнути до нової школи, вчителів, знайти нових друзів, у декого були усі ці та безліч інших проблем.

Тому представництво Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні звернулося до Служби Європейської Комісії з гуманітарної допомоги та громадянського захисту (ЕСНО) по допомогу у фінансуванні проекту «Вчимося жити разом».

Ця організація (Служба Європейської Комісії з гуманітарної допомоги та громадянського захисту (ЕСНО)) фінансує операції з надання допомоги жертвам природних та антропогенних катастроф і конфліктів поза межами Європейського Союзу, а від 2012 року в Службі ЕСНО було започатковано ініціативу «Діти миру»для надання підтримки гуманітарним проектам для дітей у зонах конфлікту в різних країнах світу.

Отже, проект «Вчимося жити разом» було ініційовано представництвом Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні, а Служба Європейської Комісії з гуманітарної допомоги та громадянського захисту (ЕСНО) в рамках своєї ініціативи «Діти миру» виділила на його реалізацію 800 тисяч євро.

Зміст проекту та його виконавці.

Представництво ЮНІСЕФ в Україні залучило до виконання проекту «Вчимося жити разом» дві організації.

Перша – це громадська організація «Дитячий фонд «Здоров’я через освіту, яка виконує проект в частині впровадження освіти на засадах розвитку життєвих навичок.

З початку року автори та експерти працюють над створенням навчально-методичних матеріалів для вихователів дитячих садків і шкільних вчителів, як і викладають предмет «Основи здоров’я» . та розробок уроків для вихованців дошкільних навчальних закладів та учнів усіх вікових груп.

В квітні представники від кожної області пройшли навчання під час всекраїнських тренінгів для тренерів (окремо для основної старшої; початкової школи та дошкільної освіти), а потім, у свою чергу, кожен з підготовлених обласних тренерів у червні навчав педагогів відібраних базових навчальних закладів (дитячих садків та шкіл) в своїй області.

І вже з початку нового навчального року підготовлені вихователі та вчителі навчатимуть учнів та вихованців, використовуючи розроблені матеріали.

Другим виконавцем проекту «Вчимося жити разом» є Національний Університет «Києво-Могилянська Академія», який виконує проект в частині надання психосоціальної допомоги.

ПРО ТРЕНІНГ ДЛЯ ВЧИТЕЛІВ ОСНОВНОЇ І СТАРШОЇ ШКОЛИ

10, 13,14 червня, в Бердянську відбувся тренінг для вчителів основної та старшої школи «Методика викладання курсу «Вчимося жити разом» в основній і старшій школі.

Мета:

Підготовка вчителів основної і старшої школи з методики викладання тренінгового курсу «Вчимося жити разом».

Завдання тренінгу:

  1. Ознайомити учасників з концепцією, змістом і методикою викладання тренінгового курсу «Вчимося жити разом».
  2. Надати всім учасникам можливість спробувати себе в ролі тренера.
  3. Вибірково відпрацювати уроки-тренінги для учнів 5-10(11) класів за курсом «Вчимося жити разом».
  4. Ознайомити учасників з вимогами до процесу і результатів пілотування курсу у навчальних закладах.

Початкова школа
Основна та старша школа